Služby

REZANIE DIAMANTOVOU TECHNIKOU

Rezanie betónu
Samotné rezanie betónu prebieha za dohodnutých podmienok s odberateľom (suchý – mokrý spôsob), z čoho vyplýva aj technologický postup pri danom určenom spôsobe.

SUCHÝ PROCES :

Prebieha rezaním diamantovými kotúčmi, súčasným odsávaním cca 95% vzniknutého odpadového prachu (zmes betónu, prípadne tehlového muriva), pričom sa tento spôsob praktikuje pri menších prierezoch, alebo v prípade, že zákazník si neželá
v danom prostredí chladenie vodou. Výhoda oproti mokrému spôsobu je zrejmá iba v špecifických prípadoch, ak zákazník má obavu, že by voda mohla poškodiť zariadenie alebo podlahu. Vzhľadom na to, že je to suchý spôsob rezania, je možnosť zvýšenej prašnosti procesu, ale zároveň nepripadá do úvahy znehodnotenie malovky v obývanom byte, prípadne pretečenie vody do dolných podlaží.

MOKRÝ PROCES:

Prebieha rezaním diamantovými kotúčmi vyšších priemerov, za súčasného odsávania vody špeciálnym vysávačom. Počas mokrého procesu rezanie betónových častí bytu (nosné steny, priečky) sú rezané špeciálnym zariadením, ktoré je upevnené na stene, prípadne na podlahe a rezaním dosiahneme čistý rez, ktorý v prípade ďalšej úpravy nie je náročný na murárske vysprávky. Zariadenie upevnené na špeciálnej podkladovej lište, je ovládané diaľkovým káblom. Rez môže byť týmto spôsobom rezaný aj v dotykových bodoch. Aby nedochádzalo v bytoch k zbytočným problémom pri presakovaní vody do nižších podlaží, riešime tento fakt zapenením inkriminovaných – styčných panelových plôch špeciálnou polyuretánovou penou.
Ďalším aspektom rezania sú dodatkové práce (elektro, odvoz sute, murárske vysprávky, výstuže kovové pri väčších prierezoch a otvoroch). Tieto naša firma po dohode so zákazníkom dokáže zrealizovať. Ďalšou službou je poskytovanie kontaktu na statikov, pomoc a poradenstvo pri povolovacích konaniach zo strany potrebných úradných dokladov.

ČO V PRÍPADE, ŽE SÚ PODLAHY HOTOVÉ?

Parkety ako aj keramicku dlažbu sme schopný ochránit a dôkladne ošetrit aby nedošlo k jej poškodeniu. Nie je potrebné rozoberať podlahu.


JADROVÉ VŔTANIE

JADROVÉ VŔTANIE sa používa hlavne pre vŕtanie otvorov pre rozvody vody, kanalizácie, plynu, kúrenia, klimatizácie, vzduchotechniky.
Veľmi dôležitým aspektom jadrového vŕtania je aj presné navrtanie otvorov a hĺbové vŕtanie pre ukotvenie strojov a konštrukcií do železobetónu, kde nie je možné používat bežné vrtáky kvôli použitým armatúram.
Vŕtanie touto technológiou je veľmi rýchle, naviac je bezprašné a nenarúša statiku stavby vibráciami, ktoré spôsobuje klasické vŕtanie do betónu.
Priemer vŕtania : 30 - 250mm
Hĺbka vŕtania cca do 1000 mm


Služby statika

Spolupracujeme s kvalifikovaným statikom, ktorý podla požiadaviek zákazníka vyhotoví posúdenie ktoré je potrebné k vybaveniu povolenia.

V prípade ak máte záujem o statický posudok kontaktujte nás a dohodneme termín obhliadky statika.

V prípade, že máte statický posudok vyhotovený už dopredu je dobré aby ste nám ho preposlali na email, je dobre uviest aj telefónny kontakt pre upresnenia informácií.


Elektroinštalácie a Inteligentné systémy

Nové elektroinštalácie a prerábky inštalácii:

Kompletná rekonštrukcia elektrického ( + káblová televízia, internet) rozvodu v byte, vyhotovenie nového prívodu aj s napätím 380 V, kompletizácia a revízna správa. Pri rekonštrukcii bytu by ste nemali zanedbať tento veľmi dôležití krok. Staré elektroinštalácie nie sú prispôsobené na dnešné zaťaženie. V dobe keď sa EL . vedenia inštalovali nebolo také veľké používanie varných kanvíc, mikrovlniek, PC a.t.ď. Hliníkové vodiče sa môžu po určitom čase zlomiť a tak prestať fungovať a začínajú sa stávať hrozbou. V dnešnej dobe keď sa cena plynu neustále zvyšuje je dobre porozmýšľať nad možným pripojením elektrickej varnej dosky a tak sa zbaviť obrovského plynomeru. Najlepšie je tuto rekonštrukciu urobiť spolu hlučnými a prašnými prácami ako keď bude byt dokončený. Ak bude byt dokončený a budete ho chciet poistit je treba doložit aj revíznu správu na elektorinštaláciu.

Počas realizácie sú Vám k dispozícii naši špecializovaný pracovníci, ktorý Vam s ochotou pomôžu a poradia.

Hrubý rozvod elektroinštalácie trvá 1,5 - 4 dni (podľa veľkosti bytu a požiadavky klienta).

V prípade ak máte v rodine elektrikára ktorý Vam rozvody ponaťahuje a potrebovali by ste vyrezať len drážky a krabice kľudne nás kontaktujte. Až 85% drážok vyrezávame a tak minimalizujeme objem sekacích prác čím minimalizujeme velkosť hluku. Celé drážkovanie v byte trvá max. 1-1,5 dňa záleží od velkosti bytu a objemu prác.

Inteligentné systémy

LEGRAND:

Rekonštrukcia – ZIGBEE®/RADIO technológia

Rozšírenie ovládacích miest bez zásahu do elektroinštalácie. Systém pracuje bezdrôtovo na frekvencii 2,4 GHz.

Nový projekt – SCS/BUS technológia

Technológia SCS/BUS je moderná inštalácia vyvinutá pre rezidenčnú sféru, na inštalovanie do rodinných
domou, víl a bytov.

Systém združuje najčastejšie používané aplikácie ako sú ovládanie osvetlenia, žalúzií, kúrenia,
zvukového rozvodu, video vrátnika, pripojenie na web a diaľkové ovládanie

Systém INELS:

Pre zozbrazenie ukažkového videa, ktoré Vam presnejšie približi pojem inteligentný dom, prosím kliknite na odkaz:

https://www.youtube.com/watch?v=Ad4BPpUWD50


Vystuženia otvorov

Oceľové vystuženia:

Vyhotovenie oceľovej výstuže poďla statickeho posudenia z rôznych tried ocele ktorú zabezpečíme, privezieme, osadíme v prípade objednania aj murársky zapravíme. Tento typ vystužovania otvorov je lacnejší a poskytuje možnošt podopretia a vyhotovenia velkých rozmerov.

Vystuženie pomocou SIKA CarboDur:

Sika CarboDur lamely sú lamely z uhlíkových vlákien vystužené polymérom (CFRP) na zosilovanie betónu, dreva a tehlových konštrukcií. Sika CarboDur lamely sú lepené k podkladu ako externá výstuž pomocou epoxidového lepidla Sikadur-30 na normálne alebo Sikadur-30 LP na zvýšené teploty pri aplikácii. Tento systém je trošku nakladnejší, ale vyrezávaný otvor sa nemusí zvačšovat o výstuž ktorá by sa vkladala do otvoru alebo by musela trčat zo stien.


Stavebné práce

Realizujeme stavebné práce rôznych objemov.

Murovanie stien z rôznych stavebných materiálov, vyrovnávanie podláh, betonárske práce, omietky ... ,
na práce poskytujeme kompletnú záruku.


Chemické kotvenie


Montáž sádrokartónu


Rekonštrukcie bytov a domov

Naša spoločnosť realizuje čiastočné ako aj kompletné rekonštrukcie bytov a domov.

Na základe nášho dlhoročneho pôsobenia v stavebnej oblasti Vám vieme ponúknut všetky profesie, ktoré sú potrebné pri kompletnej rekonštrukcii alebo novostavbe.

Pri realizovaní dbáme dôraz na kvalitu prevedenia, nové technológie, časovú postupnost ako aj odbornu pomoc a podporu pre zakazníka aby sa zbytočne neznervoznoval.

Všetky pracovné a časové postupy so zákazníkom vždy konzultujeme pred začatím prác aby s nimi mohol oboznamit susedov čo kladne vplýva na celý priebeh rekonštrukcie.


Dopravné služby

Zabezpečíme prevoz, dovoz, odvoz materiálu alebo predmetov aj velkých rozmerov na autách do 3,5T.